DigiMaa eesmärk on tagada kõigile Harjumaa kodudele, ettevõttetele ja asutustele võimalus liituda valguskaabliga, mis võimaldab ülikiiret internetiühendust, televisiooni- ja telefoniteenuseid ning mitmeid teisi kaasaegseid lisateenuseid.

Digimaa

DigiMaa projekti käigus selgitatakse välja elanike ja ettevõtete vajadused tänapäevase lairibaühenduse järele. Samuti selgitatakse välja sideettevõtete plaanid valguskaablivõrkude rajamiseks ning planeeritakse kaasaegsed võrgud turutõrke piirkondadesse.

DigiMaa projektiga on liitunud kõik Harjumaa omavalitsused, projekti juhib Harjumaa Omavalitsuste Liit.

Harjumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Kaupo Rätsepp: “Kiire lairibaühendus on tänapäeval vajalik nii ettevõtluses kui inimeste igapäevases elukorralduses ning nõudmised ühenduse kiiruse ja kvaliteedi suhtes kasvavad pidevalt. Olgu see tootmine, teenindus, tervishoid, turvalisus, kaugtöö, haridus, meelelahutus või “targa maja” lahendus – need kõik vajavad järjest kvaliteetsemat lairibaühendust.”

Sideettevõtjad on rajanud uue põlvkonna võrke peamiselt linnades korterelamute ja ärilinnakute piirkondades. Suurema osani Harjumaa territooriumist tänapäevased võrgud veel ei ulatu. “Selleks, et Harjumaa maapiirkondade ettevõtted ja elanikud saaksid osa infoühiskonna hüvedest, peab valguskaabel jõudma igasse Harjumaa majja,” lisas Rätsepp.

DigiMaa projektijuht Olav Harjo: “DigiMaa aitab kõikidel Harjumaa kodudel ja ettevõtetel osa saada nendest teenustest, mida sideettevõtjad täna üksnes kortermajades või ärihoonetes pakuvad. Oleme veendunud, et ainult valguskaabliühendus suudab rahuldada andmeedastuse vajadusi täna ja tulevikus. DigiMaa toel on kõigil Harjumaa majadel võimalik liituda valguskaabliga.”

DigiMaa projektis osalevad Aegviidu vald, Anija vald, Harku vald, Jõelähtme vald, Keila linn, Keila vald, Kernu vald, Kiili vald, Kose vald, Kuusalu vald, Loksa linn, Maardu linn, Nissi vald, Padise vald, Paldiski linn, Raasiku vald, Rae vald, Saku vald, Saue linn, Saue vald, Vasalemma vald, Viimsi vald, Tallinna linna Pirita linnaosa.

Harjumaal valguskaablivõrku rajav DigiMaa palub kiire interneti ühenduse soovijatel endast teada anda.
Täida kahest küsimusest koosnev küsitlus ja märgi ennast valguskaablivõrgu kaardile. Küsitluse leiad: https://digimaa.ee/kysitlus/
Küsitlus on aluseks kaabelvõrgu planeerimisel. Küsitluse täimisel ei kaasne kohustust võrguga liituda. Majapidamisi, kes pole oma liitumissoovist kaardirekenduse kaudu märku andnud, ei planeerita loodavasse valguskaablivõrku.

Lisainfo:
www.digimaa.ee

Kaupo Rätsepp, HOL juhatuse esimees, Tel: 5113383; e-post: kaupo.ratsepp@harku.ee

Olav Harjo, Topest OÜ juhatuse liige, tel: 5035232; e-post: olav@topest.ee

Vambo Kaal HOL büroojuht, Tel: 5122302; vambo.kaal@hol.ee

Digimaa2